Pasaka prieš miegą: kaip Rolando drakonas Einingį gelbėja

Prieš miegą Jakuose vaikams sekame pasakas. Viena tokių – apie Jakų melagį, Arūną Einingį, sugalvojusį apgauti sąžiningai gyvenančius tėtį ir mamą. Pardavė ne kokį namą už dvarišką kainą ir negrąžina 45000€ teismo sprendimu už kapitalinio remonto reikalaujantį statinį.

O kad apgavystė geriau pavyktų, lyg sviestu patepta vyniotųsi, kreipėsi Jakų melagis pagalbos į savo draugus. Juk reikia išsvajotą bankrotą susitvarkyti.

Apie Rolandą ir Saulių

Vienas tokių Melagio draugų, pavadinkime jį Rolandu –  su melagiu ilsėjosi Tenerifėje, šventė bendrus gimtadienius. Turi labai įtakingus kaimynus, su kuriais puikiai sutaria, kartu leidžia laisvalaikį.

Rolando ir Jakų melagio pažintis – ilga ir prasidėjo prieš gerus 15 metų, kai Rolandas vadovavo mūsų naująjį gyvenamųjų namų kvartalą Jakuose stačiusiai įmonei. Pavadinkime tą įmonę „Meistriška tvarka“.

Kai „Meistriškos tvarkos“ direktoriumi buvo Rolandas, Jakų melagis Arūnas Einingis, žinomas Klaipėdoje kaip „Lūpinis“, toje įmonėje irgi aktyviai sukosi ir atlikdavo pavestas nesudėtingas užduotis. Kai kuriuos namus, įskaitant mūsiškį, savo vardu pardavinėjo.

Dar greičiau už Lūpinį šioje įmonėje sukosi kitas vyras – pavadinkime jį Sauliumi. Saulius buvo Lūpinio bosas. O bosų bosas kas buvo – Saulius ar Rolandas žino tik jiedu du.

Rolandas su Sauliumi ne tik bendrą verslą darė, bet juos sieja giminystės ryšiai, mat Sauliaus žmona, ištaigingų pokylių organizatorė vaizdingos gamtos apsuptyje, buvo ir, jeigu nesuklydome su giminystės ryšiais, ir Rolando sesuo. Todėl kol sesuo ant Minijos kranto sodyboje rūpinosi gražiomis šventėmis, jos brolis Rolandas įsteigė kitą įmonę. Pavadinkime ją „Pamario šyša“.

O nuo 2005 m. Sauius turi dar kitą bendrovę, pavadinkime ją „Buto draugas“. Veikla – sunkiasvorių  variklinių transporto priemonių nuoma.

Remiantis A. Einingio feisbuko postais, užfiksuotais pas antstolį, „Lūpiniu“ vadinamas Arūnas dažnai pramogauja su Rolandu. Viena iš bendrų kelionių – Tenerifė 2015 m.

„Drakono“ išpuoliai

Ir nors Rolandas šioje trijulėje buvo pats protingiausias, vieną gražią dieną dalį įmonių, kuriose jis direktoriavo, nutrindavo nuo žemės paviršiaus ugnimi besispjaudantis ir viską, kas vieša ir slepiama sunaikinantis Drakonas Bankrotas.

Taip 2008 metais Rolando direktorystę įmonėje „Meistriška tvarka“ sunaikino deginantis drakono spjūvis. Bet Rolandas nerinko miško gėrybių, kad nenumirtų iš bado – anaiptol, Rolandas net neįsivaizduoja, ką reiškia gyventi „žemiau skurdo ribos“.

Po Drakono Bankroto išpuolio Rolandas vis tiek atsistojo ant kojų. Nes 2011 metais kita įmonė, pavadinkime ją UAB „Ilaja“, kurios generaliniu direktoriumi buvo taip pat Rolandas – Lūpinio draugas ir Sauliaus verslo partneris bei giminaitis, nusipirko skandalingai pagarsėjusią ir nuo senų laikų uostamiestyje veikusią įmonę. Pavadinkime ją „Memelio žvirkeliai“.

Ir galima būtų pavydėti, kaip direktorių Rolandą pagaliau pamilo Fortūna… Biznis ėjo. Tačiau 2015 m. jį vėl užpuolė Drakonas.

Rolandas antrą kartą išsitraukė kario kardą, tačiau ir antroji jo vadovaujama įmonė neišvengė bankroto.

Atrodytų, kaip čia dabar taip? Dvi skraidančio baisūno atakos ir abi Rolandui- nesėkmingos? Gal Drakonas atskrisdavo ne šiaip, o paties Rolando pašauktas? Žinote, kaip būna žiemą: įrengi lesyklėlę zylėms ir jos pačios kasdien atskrenda pasimaitinti?

Ir tai dar nėra Rolando verslų pabaiga: UAB „Meistriška tvarka“ įgytą statybinį patirtį jis nusprendė pritaikyti dar vienoje įmonėje. Pavadinkime ją UAB „Kartunita“. Ir nepamirškime, kad visiems įvykiams už akių užbėgant, Rolandas įsteigė ir 10 metų vadovavo nepajudinamai, nenuskandinamai ir nesudeginamai įmonei Klaipėdos apskrityje.  Apie ją – aukščiau. UAB „Pamario Šyša“ tą įmonę pakrikštijome. Veiklos sritis – statybinės medžiagos. O įmonė veikia tuo pačiu adresu Klaipėdos rajone, kur Rolando sesuo ūkininkė prieš keletą metų iš ES fondų gavo 130 000 eurų paramą kaimo turizmo plėtrai.

Atskrenda „rankinis“ drakonas

Faktas, kad Rolandui  tik galima pavydėti sėkmingų projektų. Rolando šeima gyvena laimingai ir 100 metų jiems mūsų bėdos. Tačiau prisiminkime pasakos pradžią, kodėl mūsų Jakų melagis „Lūpinis“ draugauja su Rolandu ir labiausiai mėgsta dainą „Gera, kaip gera, šitiek turėti, turėti draugųųųų“…

O gi todėl, kad kai Jakų melagis „Lūpinis“ sumąstė nuo skolų (45 000 €) mūsų šeimai išsisukti su fiziniu asmens bankrotu, reikėjo pagalvoti, kas bus, jeigu bankrotas bus paskelbtas. Ir atėjo laikas prisiminti apie Rolandą, jo draugus ir kaimynus, su kuriais ne vienas kibiras konjako išgertas.

O tada didžiojoje scenoje pasirodo Rolando bankroto administratorius: jį gali skirti teismas arba kandidatūrą pasirenka bankrutuojantis asmuo.

Bankroto administratorius – labai svarbus pasakos apie Jakų melagį herojus, nes pasiruošus bankroto procedūrų planą, reikėtų išlaikyti pusiausvyrą tarp bankrutuojančiojo ir kreditorių interesų. Teoriškai. Praktiškai – reikėtų turėti savo žmogų. Rolandas gi tokį turi?

Spėkit, kas tapo Jakų melagio „Lūpinio“ bankroto administratoriumi? Teisingai: draugo Rolando bendroves sėkmingai nubankrotinusi įmonė. Pavadinkime ją UAB „Gongas“. Kas jei iš delno lesinamas savas bankroto administratorius patikės, kad skolos lapeliai su draugų ir giminaičių pavardėmis tėra šiukšlės?

O giminėms išdovanotas A. Einingio turtas – tik būdas dirbtinai susimažinti disponuojamo turto apimtis, siekiant jį paslėpti nuo tikrojo kreditoriaus – mūsų?

Beje, garsiai būgnais skambanti bankrotų administravimo bendrovė  turi dar vieną dukterinę  arba kaip čia išsireiškus- tuo pačiu adresu Klaipėdoje, bet kitaip pavadintą dar vieną įmonę: pirmoje įmonėje direktoriauja vienas veikėjas, kurio nuotraukų google nerasite net su žiburiu. Pavadinkime jį Pedro. Antroje jo įmonėje oficialiai direktoriauja viena teta, o ponas direktorius tėra jos pavaldinys.

Na, ir pagaliau klausimas: jeigu fizinio asmens bankroto byloje a priori žadama paisyti kreditoriaus ir skolininko interesų pusiausvyros, kaip reikalauja įstatymai,  ar reikalingas laiko patikrintas administratorius? Žinoma, kad ne.

Bet Jakų melagis bankroto administratoriumi pasirinko įmonę, kuri bankroto procedūras atliko draugelio Rolando mirusiose įmonėse.

P. S. Visų pasakos herojų vardai, pavardės ir tikrieji įmonių pavadinimai jakumelagis.lt komandai žinomi. Pasakoje galimi netikslumai dėl ryšių. Išsiaiškinsime pas prokurorus.