A. Einingio skundai: melagis prisiminė apie sąžinę ir tiesą

Policija, žurnalistų etikos inspektoriaus tarnyba, visuomenės informavimo etikos komisija, darbdaviai, vaikų teisių apsaugos tarnyba ir kontrolierė – skundai, kuriuos Arūnas Einingis pateikė krūvai žinybų, norėdamas užčiaupti jakumelagis.lt autorę ir daryti spaudimą. Bet niekaip nesiryžta pasinaudoti savo teise kreiptis į teismą privataus kaltinimo tvarka. Kodėl gi?

Nuo pat tinklaraščio įsikūrimo pradžios prieš tris savaites nesislėpiau po išgalvotais vardais. Tiesiai šviesiai deklaravau, kad mūsų šeima – Natalija Mogučaja-Vaineikienė ir mano sutuoktinis Jurgis Vaineikis viešiname Arūno Einingio nesąžiningumą. Ir viešai bei sąmoningai vadiname jį Jakų melagiu.

Pagrindą tokiems teiginiams mums suteikė per penkerius metus bylinėjimosi su Einingiais sukaupta teisminė medžiaga, pas antstolį užfiksuota paties Arūno Einingio socialiniuose tinkluose viešinta informacija.

arūnas einingis
Einingis – totalus melagis. 2011 metais, kai iškėlėme bylą dėl statybinio broko įsigytame name Jakuose, jis pasiėmė paskolą savo kotedžui Jakuose, kurį sėkmingai įsirengė gerokai prieš tai ir gyveno. Bet juk svarbu buvo pasirūpinti „atsarginiu oro uostu“, jei bylą laimėtume…

Prieš 10 metų Einingis mums pardavė žemės sklypą ir brokuotą namą Jakuose, Klaipėdos r.

2016 m. teismas priteisė Einingiams kompensuoti mūsų šeimai statybinio broko žalą – ~45 000 €. Kai nepalankaus teismo sprendimo Arūnui Einingiui nepavyko išvengti, nors bandė visomis priemonėmis, įskaitant sąmoningą melavimą teismams – jis sugalvojo pasiskelbti fizinį asmens bankrotą.

Skundžia žurnalistę, kuri – ne žurnalistė

Rašydamas skundus įvairioms žinyboms, Arūnas Einingis išlieka ištikimas sau.

Paskutiniuose skunduose Arūnas Einingis rašo, kad „esama (buvusi) profesionali žurnalistė Natalija Mogučiaja – Vaineikienė (klaidą pavardėje jau ignoruoju) naudoja savo, kaip žurnalistės profesines žinias ir patirtį skleisti melagingą, įžeidžiančią ir šmeižiančią informaciją.“

Kadangi Jakų melagis su skundu kreipėsi ir į mano darbovietę, tai neabejoju, kad faktas jam yra puikiai žinomas, kad  jau dešimt metų nedirbu žurnalistinio darbo ir nelaikau savęs žurnaliste. Tai kuo čia dėtas Žurnalistų etikos inspektorius ir Visuomenės informavimo etikos komisija?

Niekuo ir Jakų melagis tai žino, kad nurodytos institucijos neturi kompetencijos nagrinėti jo skundų. Bet gal? Juk vienintelis kitas kelias yra kreiptis į teismą ir ten įrodyti savo garbės ir orumo pažeidimą. Bet Jakų melagis –  suprantu, negali įrodyti to,  ko jau seniai neturi. Nes faktai, kad jis elgiasi nesąžiningai, nurodo tikrovės neatitinkančią informaciją (o žmonių kalba tai reiškia – meluoja). Tai konstatuota teismų sprendimais.

Arūnas Einingis: nieko švento?

A. Einingis skundžiasi, kad skleidžiame melagingą, įžeidžiančio ir šmeižiančio turinio informaciją „apie mane ir mano šeimą, tame tarpe – apie mano nepilnametį vaiką“.

arūnas einingis julija einingienė
Einingis skunduose visoms įmanomoms žinyboms teigia, kad jakumelagis.lt viešina jo vaiko nuotraukas. Koks žemas lygis, Einingi, meluojant tiek kristi… O ponios Julijos atsiprašome, kad sekdami sutuoktinio įrašus FB, jūsų „nemokios“ šeimos nariams priskyrėme žavios blondinės katiną… Klydome ir tai viešai pripažįstame. Linkėjimai draugei, tetai Aušrai.

 

Kadangi kiekvieną parašytą teiginį tinklaraštyje jakumelagis.lt galime pagrįsti, suprantama, kodėl tavo skundai niekam ir neįdomūs.

Bet dėl to, ką vadini šmeižtu, visada gali, Arūnai Einingi, kreiptis į teismą privataus kaltinimo tvarka.

Kaip prieš kelis metus ir padarėme, kai tu anonimiškai privarei šlykščių komentarų internete ir išvadinai dviejų vaikų motiną  „stora kiaule“. Girdėjai posakį „Karma is the bitch“?

Kiekvieną teiginį tinklaraštyje jakumelagis.lt galime pagrįsti ir labai laukiame, kada Jakų melagis prisiruoš įrodyti teismui, kad melagiu jis vadinamas nepagrįstai.

Procesas Jakų melagiui puikiai žinomas, prieš keletą metų apie tinklaraščio jakųmelagis.lt autorę internetinis riteris Arūnas Einingis prirašė šlykščių anoniminių komentarų, nuo baudžiamosios atsakomybės tada jį išgelbėjo tik Seimo dekriminalizuota įžeidimo sudėtis.

Bet vis tiek jam teko atsakyti civiline tvarka, kurios Jakų melagis nebijo, nes ruošiasi bankrutuoti.

Apie skunduose įvarindamą nepilnamečio vaiko temą – no comments.  Nepyk, Einingi, bet žemas lygis prisidenginėti vaiku. Tiesiog. Visada laikiausi ir laikausi principo, kad vaikai neatsako už savo tėvų nuodėmes, todėl nei vienoje publikacijoje nerasite paminėto vaiko, įkeltos nuotraukos. Jakų melagi, kaip reikėtų vadinti tėvą, kuris naudojasi savo vaiku siekdamas išvengti atsakomybės?

Einingis – pamokslautojas

Skunduose A. Einingis aiškina, kad jakumelagis.lt pateikia informaciją šališkai ir neigiamai, manipuliuoja duomenimis, nenurodant tikslių įvykių laikotarpių.

Savo pasipiktinimą „melaginga informacija apie prabangų gyvenimo būdą“ A. Einingis iliustruoja paviešinta informacija  apie savo kelionę į Stokholmą 2016 m. pradžioje. Ir kaltina jakumelagis.lt, kad tinklaraštis nutylėjo, kad jis „su šeima buvau pakviestas į žmonos sesers vestuves Stokholme, o visas kelionės ir buvimo Švedijoje išlaidas padengė žmonos sesers vyras“.

Bravo, Jakų melagi. Kodėl, girdamasis visam „Feisbukui“, neparašei po nuotraukomis, kad kelionė – „haliava“? Todėl, kad tau, Einingi, buvo labai svarbu eilinį kartą pademonstruoti, koks esi pasiturintis ir sėkmingas. Kaip prabangiame viešbutyje įsikūrei, limuzinu važinėjai su savo draugu V.V.  O kas apmokėjo atostogas Ispanijoje, Airijoje, Danijoje, Rusijoje, Indijoje? Irgi giminaičiai?

Taip pat A. Einingis skundžiasi, kad „tokiais nesąžiningais ir įstatymus pažeidžiančiais būdais Natalija Mogučaja-Vaineikienė siekia formuoti “jo, kaip „melagio“ įvaizdį bei įtakoti oficialiu, viešu, teisės aktų numatytu keliu vykstančios fizinio asmens bankroto procedūros baigtį.“

Kam jau kam, bet Jakų melagiui  daryti kažkokias išvadas apie sąžiningumą ir įstatymų reikalavimus, nederėtų. O apie teisės aktų numatytu keliu vykstančias bankroto procedūras galite paaiškinti savo jau subankrotintų įmonių kreditoriams.

Susirūpino privačiu gyvenimu, kurį pats viešino

Na, ir pabaigai: A. Einingis skundžiasi, kad jakumelagis.lt pažeidžia Civilinį kodeksą – teisę į privatų gyvenimą ir jo slaptumą. Baudžiamąjį kodeksą – šmeižimas, neteisėtas informacijos rinkimas apie privatų asmens gyvenimą, jos atskleidimas ir panaudojimas.

arūnas einingis
Einingis siekia nutyldyti jakumelagis.lt. O kol tai nepavyksta padaryti, į dviejų šalių ginčą traukia visas įmanomas žinybas. Va toks jis. Paprastas Jakų melagis.

Kam meluoji Einingi? Privatų gyvenimą viešinai pats „Facebooke“ ir tai užfiksuota. Nesvarbu, kad 2017 01 25 savo paskyrą FB ištrynei.

Citata: Facebook (angl. face – ‘veidas’, book – ‘knyga’; pažodžiui Facebook – „veidaknygė“) – interneto platforma, interneto bendruomenė. Facebook užsiregistravę nariai gali patalpinti savo profilį (asmens aprašą), įkelti nuotraukų, paveikslėlių, video failų bei nurodyti ryšius su draugais, pažįstamais asmenimis ir kt. Bendruomenėje gali būti kuriami fotoalbumai, vidinės grupės (pagal interesus, pomėgius ir kt. kriterijus), keičiamasi žiniomis tarp grupės narių ir bendraujama kitomis formomis.

O juk socialiniuose tinkluose žmonės viešina informaciją savo noru ir tai žmonių grupei, kurią pasirenka privatumo nustatymuose.

O tau privatumo visai nereikėjo: apie tai, kaip poniškai gyveni, matyt, norėjai pranešti visam pasauliui, ne tik artimiausiems draugams.

Taip pat meluoji, kad „2017 m. sausio 27 d. raštu kreipiausi į Nataliją Mogučiają-Vaineikienę, prašydamas nustoti daryti teisės pažeidimus: pašalinti iš tinklalapių šmeižiančio ir įžeidžiančio turinio informaciją, taip pat neviešinti informaciją apie mūsų privatų gyvenimą, mūsų nepilnametės dukters nuotraukas. Iki šio skundo pateikimo (2017 02 02 – autor. past.) momento Natalija Mogučiaja-Vaineikienė šito nepadarė ir toliau į tinklalapius talpina šmeižiančio ir įžeidžiančio turinio informaciją.“

Pirma, jokio rašto negavome. Antra, jokių teisės pažeidimų nedarome, todėl nėra ką šalinti iš tinklalapio, net jeigu tą raštą būtume gavę. Trečia, – jakumelagis.lt nustos gyvuoti tik tada, kai nustosi gyventi dvigubą gyvenimą – nemokus teismui, prabangus realybėje. Todėl tik tu gali visą šią istoriją užbaigti.

Na, ir ketvirta: cituodamas skunduose civilinį ir baudžiamąjį kodeksą, kuriuos mintinai žino tavo padėjėjai teisininkai (galėtų bent rašymo stilių pakoreguoti – penkerius metus skaitome pagal tą pačią struktūrą sudarytus sakinius apie nieką), prieš miegą persiskaityk ką sako šie straipsniai:
– BK 182 str.
– BK 202 str.
– BK 220 str.
– BK 300 str.