Arūnas Einingis – šiuolaikinis „bajoras“

Arūnui Einingiui melas- įprastas ginklas vengiant atsakomybės už padarytas klaidas ar siekiant pasipelnyti. Keista, kai taip elgiasi prieš kelis metus  Lietuvos bajorų luomui priskirtas vyras,  neturintis jokio supratimo apie kilnumą ar vyrišką žodį, tiesa?

Jeigu A. Einingiui, kaip garsiam animaciniam herojui Pinokiui su lyg kiekviena melo porcija didėtų nosis, šiandien jis negalėtų net paeiti nuo jos ilgio ir svorio.

Melas Nr. 1.

Su verslo partneriu Sauliumi Valiuliu  jis 2006-2010 metais pastatė naują individualių namų kvartalą (Jakų k., Klaipėdos r.).

Tarp naujakurių 2007 m. vasarą atsidūrė ir mūsų šeima: A. Einingis pardavė mums namą už 680 000 Lt  (196 140 €) ir tik pas notarą pasirašant pirkimo – pardavimo sutartį paskutinę minutę  informavo, kad sutarta grynaisiais atsiskaitymo suma (400 000 Lt) nebus įrašyta į sutartį.

Melas valstybei, slepiant tikrąją sandorio vertę ir mokesčių vengimas. (Preliminarias sutartis su pirminiais susitarimais saugokite ir niekada nesutikite suplėšyti).

Melas Nr. 2

Jis melavo žadėdamas sutvarkyti po pirmos žiemos mūsų svajonių namu vadintame būste atsiradusius trūkumus, bet nesutvarkė. Statybų broko apimtims augant, A. Einingis melavo, kad sumokės tiek, kiek priteis teismas. Nesumokėjo.

Maža to, tariamų sandorių dėka  pasinaikino turto areštą,  iš karto išdovanojo ir įkeitė  turtus motinai ir uošvienei.

Melas Nr. 3

Vengdamas vykdyti teismo sprendimą ir sumokėti už statybinio broko padarytus nuostolius, A. Einingis nusprendė apsimesti ubagu. Taip, taip – perskaitėte teisingai – apsimesti ir išsikelti fizinį bankrotą.

2017 m. kovo 2 d. Klaipėdos apylinkės teisme visą šitą reikalą nagrinės teisėja Dalė Žukauskienė. Ir o, stebukle – mūsų šeima tapo tik vienu iš kreditorių: A. Einingis pateikė teismui informaciją, kad yra skolingas tūkstančius arba dešimtis tūkstančių eurų krūvai fizinių asmenų.

Tarp jų  – motina, uošvienė,  sūnėnas, giminaičiai ir artimi draugai.  Ir čia ne melas – Arūnas tiesiog nutylėjo tariamų sandorių atsiradimą ir ryšių su kreditoriais kilmę.

Pradžiai – užteks.  Melavimo istorijų yra tiek, vengiant atsakomybės arba siekiant pasipelnyti kitų asmenų arba valstybės sąskaita, kad išauš diena, kai Jakuose suplėvėsuos vėliavos su VMI ir FNNT užrašais. Už gudrias schemas skiriame Arūnui Jakų „Oskarą“.

Nors atvirai kalbant, kartais pagalvodavome, negi galima taip elgtis? Gal pritaikyti A. Einingiui lengvinančią aplinkybę, kai žmonės meluoja tiesiog nežinodami tikros tiesos.

Deja, neapgaudinėkime savęs: šis verslininkas – klaidingų teiginių deklaravimo meistras, kuris žino, kad meluojant įtikinamai, kai kurie gali palaikyti melą tiesa. Šiais laikais net nereikia tokiu gimti – užtenka geriems patarėjams susimokėti. Arba susitarti su mylima mama, gaunančia ~150  € pensijos, kad ji išlaikytų  ir suaugusį sūnų, ir jo žmoną bei vaiką.  „Įdomių“ variantų Arūnas turi savo gyvenimo patirties krepšelyje daug. Ir mes apie mums žinomus būtinai viešai papasakosime.