Kodėl „gimė“ jakumelagis.lt?

Natalija Mogučaja - Vaineikienė
Autorė Natalija Mogučaja – Vaineikienė

5-erius metus su nesąžiningu būsto statytoju ir namo pardavėju kovėmės teismuose, kol 2016 m. vasarą pagaliau laimėjome.  Istorija nesibaigė: priteistos  beveik 45 000 € sumos paslėptiems statybiniams trūkumams pašalinti negavome iki šiol.

Šeimos svajonė apie idealų būstą  – vis dar Lietuvos teisinės sistemos įkaitė.

Mūsų viešumas prieš Einingio  melą

Mes, Natalija Mogučaja –  Vaineikienė ir Jurgis Vaineikis, imame  į rankas viešumo ginklą, gindami savo teises, savo namus, savo vaikus ir norėdami įspėti kitus.

Vadiname mūsų namo pardavėją, vengiantį grąžinti skolą Arūną Einingį melagiu. Darome tai sąmoningai. Turime įrodymus, kad jis yra nesąžiningas žmogus.

Ir norime įspėti kitus neprarasti budrumo. Taip pat  raginame atsiliepti jau nukentėjusiuosius – rašykite mums jakumelagis@gmail.com arba palikite žinutę „Facebook“ paskyroje jakumelagis.lt

Kodėl „gimė“ jakumelagis.lt?

Arūnas Einingis jau seniai demonstruoja visišką teisinį nihilizmą ir sėkmingai naudojasi bei parodo Lietuvos Respublikos teisinės sistemos spragas. Jis  sėkmingai įrodinėja, kad mūsų penkeri metai teisybės paieškų ir to rezultatas– Klaipėdos apygardos teismo 2015 m. rugsėjo 7 d. sprendimu priteista 40 765,001 eurai  ir  bylinėjimo išlaidos yra visiška fikcija.

A. Einingis savo veiksmais demonstruoja, kad neketina vykdyti teismo sprendimo. Ir dar tyčiojasi iš mūsų, įžeidinėja.

Pavyzdžiui, Arūnas Einingis, kaip „tikras vyras“, anonimiškai prirašė įžeidžiančių komentarų prie 10-ies metų senumo straipsnių, kai dar dirbau dienraštyje „Vakarų ekspresas“.

Prisidengęs svetimų žmonių vardais, A. Einingis prie straipsnių ciklo apie lieknėjimą rašė, kad esu kiaulė, nemaloni moteris. O į akis man ir mano vyrui gali pakartoti? Mes galime tau drąsiai pakartoti, kad tu – Jakų melagis.

Anonimiškas EIningio šmeižtas portale ve.lt
2007 m. dirbdama dienraštyje „Vakarų ekspresas“, rašiau lieknėjimo dienoraštį. 2013 m. Einingis anonimiškai prirašė įžeidžiančių komentarų, bet policija nustatė jo IP adresą. Priteistos ~1 000 € sumos negrąžino iki šiol. Iš antstolio fiksuotos medžiagos.

Arūnas Einingis drąsus tik tada, kai mano, kad niekas apie jo veiksmus nesužinos. Išvadinti dviejų vaikų motiną kiaule ir dar anonimiškai – vyriškas poelgis.

Gerai mama išauklėjo…

Anoniminis šmeižėjas

Klaipėdos rajono apylinkės teismas 2016-02-24 priėmė sprendimą už akių civilinėje byloje ir priteisė man 500 Eur ir bylinėjimo išlaidų iš Arūno Einingio už įžeidimą. Viso – ~ 1 000 Eur, kurių A. Einingis nesugeba susimokėti iki šiol.

Be to, kai sužinojome, kad Arūnas Einingis yra apgavęs ir daugiau žmonių, matydami, kokias aplinkybes Arūnas Einingis įrodinėja savo bankroto byloje ir kokią informaciją skelbia savo „Facebook“ profilyje, ėmėm viešinti mūsų šeimos namo įsigijimo istoriją.

Norime įspėti  kitus asmenis apie Arūno Einingio veiklą. Ir, žinoma, apsigintume, kai internete ir realybėje Einingis – ponas, prieš teismus – bankrutuojantis asmuo.

Istorijos pradžia – prieš 10 m.

2007 m. rugpjūčio 10 d. pirkimo – pardavimo sutartimi iš Arūno Einingio ir Julijos Einingienės kartu su vyru Jurgiu Vaineikiu nusipirkome nebaigtą statyti gyvenamąjį namą, esantį Jakų kaime, Klaipėdos raj. sav. ir žemės sklypą.

Už įsigyjamą turtą sumokėjome 680 000 litų (tokia kaina nurodyta su Arūnu Einingiu sudarytoje preliminariojoje sutartyje), tačiau Arūno Einingio reikalavimu pagrindinėje sutartyje buvo nurodyta tik dalis pardavimo kainos – 250 000 litų. T. y. Arūnas Einingis nuo valstybės 2007 m. nuslėpė 430 000 litų pajamų. Tačiau panašu, kad šis teismo sprendimu patvirtintas faktas valstybės institucijų nedomina.

Einingis šmeižėjas anonimas
A. Einingis kaip tikras vyras tik anonimiškai sugeba šmeižti internete. Kaltę pripažino teismas.

Mes įsigijome žemės sklypą ir gyvenamąjį namą su daline apdaila. Apsigyvenus name, paaiškėjo jo defektai: namo I a. grindys pradėjo slinkti žemyn, sienose atsivėrė plyšiai, į gyvenamąsias patalpas pradėjo skverbtis drėgmė, kuri apgadino pirmo aukšto sienų apdailą…

Kadangi II a. balkone po plytelėmis nebuvo tinkamai įrengta hidroizoliacija, vanduo per siūles tarp balkono plytelių pradėjo tekėti į pirmo aukšto patalpas.

Dėl nekokybiškai sumontuoto stogo vanduo pateko į II a. miegamojo, vonios kambario  vidų ir apgadino sienų, lubų apdailą.

Statybų specialistai nustatė, kad prie namo nėra sumontuotas buitinių nuotekų šulinys, nors techniniame projekte nurodyta apie būtinumą įrengti šulinį, statybos metu neatkurtas sklype buvęs drenažas.

Arūnas Einingis – pažadukas

Dėl nekokybiškai sumontuotos vandens surinkimo sistemos vanduo apgadino namo fasado sienas. Atliekant stogo darbus,  nebuvo sumontuotas kaminas, skirtas ventiliacijai,  iš kanalizacijos vamzdžių į patalpas patekdavo metano dujos.

Dėl gyvenamojo namo defektų ir draudimo išmokos gavimo kreipėmės į UAB DK „PZU Lietuva“. Draudimo bendrovė nurodė, kad grindų sėdimą ir pertvarų įtrūkimą nulėmė nekokybiškai atlikti statybos darbai, todėl atsisakė sumokėti draudimo išmoką.

Dėl namo defektų kreipėmės į Arūną Einingį, pastarasis nuolat žadėjo sutvarkyti broką, aiškino, kad turi visas sutartis su statybininkais ir išsireikalaus darbų ištaisymo. Davė vyrišką žodį, tačiau savo pažadų nevykdė.

Pavargę nuo Arūno Einingio pažadų (turime juos patvirtinantį pokalbio garso įrašą) 2011 m. gegužę  kreipėmės į Klaipėdos rajono apylinkės teismą su prašymu dėl laikinųjų apsaugos priemonių taikymo iki ieškinio padavimo (63 000 litų sumai).

Statybinė ekspertizė

2011 m. birželio 9 d. pareiškėme ieškinį dėl 80 248 litų nuostolių priteisimo iš namą mums pardavusių Arūno Einingio ir Julijos Einingienės.

Teismo ekspertizės metu buvo nustatyti esminiai namo defektai: įrengti netinkami (ne tokie kaip numatyti projekte) pamatai, išorinės sienos netinkamai izoliuotos, grunto drėgmė patenka į pastato vidų, pirmajame aukšte nusėdusios grindys, įtrūkęs pertvarų mūras, sąrama virš įėjimo durų.

Pamatų konstrukcijose neatlikti sandarinimo darbai, netinkamai įrengtos lietaus nuvedimo, drenažo sistemos, grindų konstrukcijos neapsaugotos nuo drėgmės.

Teismas priteisė 45 000 eur už broką

Įsiteisėjusiu Klaipėdos apygardos teismo 2015 m. rugsėjo 7 d. sprendimu  teismas priteisė mums, Jurgiui Vaineikiui ir Natalijai Mogučajai – Vaineikienei 45000 Eur nuostolių, patirtų dėl paslėptų gyvenamojo namo trūkumų ir paskirstė bylinėjimosi išlaidas.

Iki tol reikėjo pateikti ne vieną prašymą teismui dėl turto arešto, taip pat mūsų advokatams pavyko grąžinti bylą nagrinėti iš naujo po to, kai Klaipėdos r. teismo, teisėjo M. Ūso  sprendimu, byla dėl statybinio broko buvo atmesta  – „senaties“ terminas.

Manote, kad Civilinis kodeksas duoda 10 metų garantiją paslėptam statybų brokui? Netiesa: kai tik pareikšite pretenziją pardavėjui, pradedamas skaičiuoti 6 mėn. terminas, per kurį galite kreiptis į teismą.

Terminą praleidote – brokuoto namo problemas spręskite savarankiškai. Mūsų advokatams – Šedbaro advokatų kontorai iš Vilniaus, pavyko įrodyti, kad terminas nebuvo praleistas ir po kelis metus trukusio pirmojo mūšio už teisingumą byla buvo grąžinta nagrinėti iš naujo. Bet jau į Klaipėdos teismą…

Pralaimėję teismą dėl statybinio broko, Arūnas Einingis ir Julija Einingienė 2016 m. rugpjūčio  mėn.  kreipėsi į Klaipėdos miesto apylinkės teismą su prašymu iškelti jiems bankroto bylą. Šį pareiškimą vertiname kaip siekį išsikelti tyčinio bankroto bylą ir išvengti  teismo sprendimo įvykdymo.

Tyčinis bankrotas

Pažymėtina, kad dar bylos nagrinėjimo metu Arūnas Einingis dėjo visas pastangas siekdamas išvengti būsimo teismo sprendimo įvykdymo (žr. http://liteko.teismai.lt/viesasprendimupaieska/tekstas.aspx?id=14c882a6-a131-471e-9f5d-f1dbf24dd2e0).

Tuo tikslu sudarinėjo teismo nutartimi areštuoto turto preliminarias pardavimo sutartis, mokėjo tariamas baudas,klaidino teismą, turėtą turtą ,,perrašė“ susijusiems asmenims.

Klaipėdos apygardos teismas įsiteisėjusiojoje 2015 m. kovo 5 d. nutartyje konstatavo: ,,Byla nagrinėjama nuo 2011-05-23, atsakovų veiksmai, kada jie žinodami apie ieškovų ieškinio sumos padidinimą, perleidžia savo turtą ir nepateikia teismui kito ieškinio reikalavimo užtikrinimo (CPK 148 str. 2 d.), vertintini neigiamai bei leidžia labiau tikėti, jog ir ateityje jie gali imtis analogiškų veiksmų, taip mažindami savo turto mastą“.

Slepia pajamas ir turtą

Arūnas Einingis ir Julija Einingienė „slepia“ savo turtą ir pajamas, siekdami išvengti teismo sprendimo įvykdymo. Tai patvirtina paties Arūno Einingio socialiniuose tinkluose viešai skelbta informacija: jis puikavosi prabangiais savo  automobiliais,  kelionėmis  į užsienio šalis, auginamais brangiais gyvūnais ir poilsiu prabangiuose viešbučiuose.

Arūnas Einingis melagis
Arūno Einingio „Prabangi Undinėle“ – realybėje, o teisme dėl bankroto – „verksmai“ dėl nemokumo

Taip pat Klaipėdos rajono apylinkės teisme ginčijame tariamus  sandorius, kuriais Arūnas ir Julija Einingiai perleido savo turtą susijusiems asmenims.

Be to,  Einingių pareiškime dėl bankroto bylos iškėlimo Klaipėdos miesto apylinkės teismui nurodyti jų abejotini paskolų sandoriai.

Jais Einingiai neva skolinosi pinigus iš susijusių asmenų nesėkmingam Arūno Einingio verslui Norvegijos karalystėje.

Mūsų gauti atsakymai iš Norvegijos karalystės institucijų patvirtino, kad jokio verslo (bent jau legalaus) Norvegijos Karalystėje Arūnas Einingis nevykdė. Vadinasi,  prašydamas teismo iškelti jam fizinio asmens bankroto bylą,  nurodė tikrovės neatitinkančią informaciją apie tariamą nemokumą sukėlusias priežastis.

Pralaimėję civilinę bylą,  Eininigiai iš karto kreipėsi dėl fizinio asmens bankroto iškėlimo. Jie  pateikė teismui duomenis apie 2008-2015 m. tariamai sudarytas paskolos sutartis. Įdomu tai, kad jos dar 2015 m. jų rašytiniuose paaiškinimuose ir kituose Einingių advokato prašymuose nėra paminėtos.
Arūnas Einingis – melagis
Penkeri metai bylinėjimosi su Einingiais leidžia mums tvirtinti, kad Arūno ir Julijos Einingienės kūryba, kuriant tariamus sandorius arba nurodant tikrovės neatitinkančias aplinkybes,  yra begalinė.

Be to, Arūnas Einingis ir jo advokatas Henrikas Mackevičius leisdavo sau teismo posėdžio metu mus kaltinti pateikiamų rašytinių dokumentų klastojimu. Taip  buvo dėl preliminarios namo pirkimo – pardavimo sutarties, kurioje nurodyta faktinė namo pardavimo kaina – 680 000 litų.

Preliminari sutartis buvo pateikta į Klaipėdos miesto civilinę bylą 2007 m. balandžio mėn., t. y. dar iki namo pagrindinės sutarties sudarymo, kurioje A. Einingio reikalavimu buvo nurodyta tik dalis sumokėtos pardavimo kainos – 250 000 litų. Kai neginčijamai įrodėme, kad dokumentas tikras  – jie toliau  lyg niekur nieko kurdavo kitą melagingą istoriją. Pavyzdžiui, apie neva pirkėjams perduotą statybos darbų žurnalą, suklastotą Jurgio Vaineikio pokalbio su Arūnu Einingiu garso įrašą.

Teisinis nihilistas

Arūnas Einingis jau seniai demonstruoja visišką teisinį nihilizmą ir sėkmingai naudojasi bei parodo Lietuvos Respublikos teisinės sistemos spragas. Jis sėkmingai įrodinėja, kad mūsų penkeri metai teisybės paieškų ir to rezultatas– Klaipėdos apygardos teismo 2015 m. rugsėjo 7 d. sprendimu priteista 45000 eurų – yra visiška fikcija. Ir jis neketina vykdyti teismo sprendimo.

Sužinoję, kad Arūnas Einingis yra apgavęs ir daugiau žmonių, matydami, kokias aplinkybes Arūnas Einingis įrodinėja savo bankroto byloje ir kokią informaciją skelbia savo facebook profilyje, nusprendėme  viešinti mūsų šeimos namo įsigijimo istoriją. Norime įspėti visus apie Arūno Einingio veiklą.

Einingis Jakų melagis
Einingis Arunas – aistringas medžiotojas ir bajoras melagis. „Facebook“ nuotr.
Klaipėdos apygardos teismas
Klaipėdos apygardos teismo sprendimas po nagrinėjimo Lietuvos apeliaciniame teisme 2016 m. liko nepakeistas
Dėl paslėpto statybinio broko pirkėjai savo lėšomis turėjo atlikti drenažo darbus
Arūnas Einingis pastatė ir pardavė brokuotą namą, bet teismo sprendimu nuostolių nenori apmokėti
Statytojas Einingis nukirto valstybinį drenažą ir jo neatstatė
Ekspertizė, kurią turėjome apmokėti mes, nukentėjusieji. Kaina – 10 000 Lt.
Pelėsiai
Pelėsis „suvalgė“ sienas pirmame aukšte

Statybinio broko pasekmės

Tuštuma po grindimis
Statybinės ekspertizės metu paaiškėjo, kad po pirmo aukšto grindimis – tuščios kiaurymės
10 cm sėdusios grindys - namas "vaikšto"?
Sėdant grindims, pirmame namo aukšte ėmė vertis plyšiai
Sienų apdailos plytelės neatlaikė
Susėdus grindims, ėmė kristi ir sienų apdaila
Suskilusios sienos ir sėdusios grindys
Namo pardavėjas aiškino, kad namas „vaikšto“ – nieko baisaus
Statybinės šiukšlės prie pamatų
Aplink namo pamatus supiltos statybinės šiukšlės

Susėdus grindims, skilo pirmo aukšto sienos

Atkasus paaiškėjo, kad pirmo aukšto namo pagrindas – statybinis laužas

Viso gero, grindys
Sudie grindys!!
Plyšiai tarp grindų ir sienų
Grindys sėdo kelis centimetrus
Suskilusios sienos
Vidinės sienos dėl paslėpto broko suskilinėjo
Einingio statybų brokas
Pamiršo užsandarinti skylę?